Uzaktan Eğitim Sistemine Nasıl Giriş Yapabilirim?

25 Şubat 2021 Perşembe

1- Uzaktan Eğitim Sistemine nasıl giriş yapabilirim?

Uzaktan eğitim derslerine giriş yapmak için, eders.giresun.edu.tr adresine giderek, Öğrenci Bilgi Sistemindeki (https://ubs.giresun.edu.tr/login.aspx) kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Kullanıcı hesabı bilgileriniz iki sistemde de aynıdır!

2- eders.giresun.edu.tr adresine giriş yapamıyorum, ne yapabilirim?

  • eders.giresun.edu.tr adresine giriş yapmanız için Firefox tarayıcısını kullanmanızı öneriyoruz. Giriş yaparken problem yaşıyorsanız lütfen öncelikle tarayıcınızın ön belleğini (çerezleri) temizleyin. Chrome gibi farklı tarayıcıları da deneyebilirsiniz.
  • Eğer şifre ile ilgili bir problem yaşıyorsanız ya da şifrenizi unuttuysanız ubs.giresun.edu.tr adresinden şifremi unuttum bölümünden kullanıcı bilgilerinizi ve e-posta adresinizi girerek size gönderilen yeni şifreniz ile eders.giresun.edu.tr adresine giriş yapabilirsiniz. Lütfen şifre değişikliğini eders.giresun.edu.tr adresinden yapmayınız, bu sayfadan alacağınız yeni şifreler geçici olacaktır.
  • Hala sorun yaşıyorsanız ve ubs.giresun.edu.tr adresinden almak istediğiniz yeni şifreniz telefonunuza ya da e-postanıza gelmez ise lütfen ogrenci.uzem@giresun.edu.tr adresimize kendinizi tanıtan bir içerikle birlikte e-posta gönderiniz.

3.  Ders videolarına erişim sağlayamıyorum. Videolar açılmıyor. Ne yapmam gerekir?
Bu durumun birkaç nedeni olabilir;

  • Bilgisayarınızda ya da Android tabanlı akıllı telefonunuzda Adobe Connect uygulamasının yüklü olduğundan emin olunuz.
  • Bilgisayarınızda Flash Player'in, Android tabanlı akıllı telefonunuzda ise Puffin adlı web tarayıcısının yüklü olduğundan emin olunuz.
  • Flash Player'in güncel olduğundan emin olunuz ve kullandığınız tarayıcıda bu uygulamanın kullanımını etkinleştiniz. (Eklentiye izin vermeniz gerekmektedir. Kullandığınız tarayıcının Ayarlar bölümünden eklentiler kısmına giderek Flash Player'ı bulup etkinleştiriniz)
  • Tüm bu uygulamaların/programların güncel olduğundan emin olunuz.

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz, “Öğrenci Bilgi Sistemi” şifrelerini, (http://ubs.giresun.edu.tr) sayfası üzerinden alacaklardır.

Şifrelerle ilgili sorun yaşayan öğrencilerimiz, öncelikle http://ubs.giresun.edu.tr adresi üzerinden şifrelerini değiştirip, sonrasında eders.giresun.edu.tr adresine tekrar girmeyi denemelidir. Eğer yine giriş yapamazlarsa Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na başvurarak destek alabileceklerdir. Bunun için ogrenci.uzem@giresun.edu.tr adresine ad-soyad-okul-öğrenci no ve şikayetini anlatan bir mail atmaları gerekmektedir.

ÖĞRENCİ ŞİFRE İŞLEMLERİ GÖRSELİ...
ÖĞRENCİ GİRİŞİ GÖRSELİ...
ÖĞRENCİ İÇİN KULLANIM VİDEOLARI...

Şifre sorunları ve detaylı bilgi için:
E-posta1: uzem@giresun.edu.tr
E-posta2: ogrenci.uzem@giresun.edu.tr.