Öğrenci Bilgi Sistemi ve Şifre İşlemleri

27 Ekim 2020 Salı

YÜKSEKÖĞRETİM KALİTE KURULU ÖĞRENCİ ÜYESİ BAŞVURU ÇAĞRISI

MESAİ SAATLERİ DEĞİŞTİ

EYNESİL MYO ONLİNE DERS PROGRAMLARI İÇİN TIKLAYINIZ. (GÜNCEL 06 Aralık 2020'den itibaren)


MEZUN ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ İÇİN TIKLAYINIZ.

AKTİF ÖĞRENCİ MEMNUNİYET ANKETİ İÇİN TIKLAYINIZ.

1- Sisteme nasıl giriş yapabilirim?

Uzaktan eğitim derslerine giriş yapmak için, eders.giresun.edu.tr adresine giderek, Öğrenci Bilgi Sistemindeki (https://ubs.giresun.edu.tr/login.aspx) kullanıcı adınız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Kullanıcı hesabı bilgileriniz iki sistemde de aynıdır!

2- eders.giresun.edu.tr adresine giriş yapamıyorum, ne yapabilirim?

  • eders.giresun.edu.tr adresine giriş yapmanız için Firefox tarayıcısını kullanmanızı öneriyoruz. Giriş yaparken problem yaşıyorsanız lütfen öncelikle tarayıcınızın ön belleğini (çerezleri) temizleyin. Chrome gibi farklı tarayıcıları da deneyebilirsiniz.
  • Eğer şifre ile ilgili bir problem yaşıyorsanız ya da şifrenizi unuttuysanız ubs.giresun.edu.tr adresinden şifremi unuttum bölümünden kullanıcı bilgilerinizi ve e-posta adresinizi girerek size gönderilen yeni şifreniz ile eders.giresun.edu.tr adresine giriş yapabilirsiniz. Lütfen şifre değişikliğini eders.giresun.edu.tr adresinden yapmayınız, bu sayfadan alacağınız yeni şifreler geçici olacaktır.
  • Hala sorun yaşıyorsanız ve ubs.giresun.edu.tr adresinden almak istediğiniz yeni şifreniz telefonunuza ya da e-postanıza gelmez ise lütfen ogrenci.uzem@giresun.edu.tr adresimize kendinizi tanıtan bir içerikle birlikte e-posta gönderiniz.

3.  Ders videolarına erişim sağlayamıyorum. Videolar açılmıyor. Ne yapmam gerekir?
Bu durumun birkaç nedeni olabilir;

  • Bilgisayarınızda ya da Android tabanlı akıllı telefonunuzda Adobe Connect uygulamasının yüklü olduğundan emin olunuz.
  • Bilgisayarınızda Flash Player'in, Android tabanlı akıllı telefonunuzda ise Puffin adlı web tarayıcısının yüklü olduğundan emin olunuz.
  • Flash Player'in güncel olduğundan emin olunuz ve kullandığınız tarayıcıda bu uygulamanın kullanımını etkinleştiniz. (Eklentiye izin vermeniz gerekmektedir. Kullandığınız tarayıcının Ayarlar bölümünden eklentiler kısmına giderek Flash Player'ı bulup etkinleştiriniz)
  • Tüm bu uygulamaların/programların güncel olduğundan emin olunuz.

Yeni kayıt yaptıran öğrencilerimiz, “Öğrenci Bilgi Sistemi” şifrelerini, (http://ubs.giresun.edu.tr) sayfası üzerinden alacaklardır.

Şifrelerle ilgili sorun yaşayan öğrencilerimiz, öncelikle http://ubs.giresun.edu.tr adresi üzerinden şifrelerini değiştirip, sonrasında eders.giresun.edu.tr adresine tekrar girmeyi denemelidir. Eğer yine giriş yapamazlarsa Öğrenci İşlerine Daire  başvurarak destek alabileceklerdir. Bunun için ogrenci.uzem@giresun.edu.tr adresine ad-soyad-okul-öğrenci no ve şikayetini anlatan bir mail atmaları gerekmektedir.

ÖĞRENCİ ŞİFRE İŞLEMLERİ GÖRSELİ...
ÖĞRENCİ GİRİŞİ GÖRSELİ...
ÖĞRENCİ İÇİN KULLANIM VİDEOLARI...

Şifre sorunları ve detaylı bilgi için:
E-posta1: uzem@giresun.edu.tr
E-posta2: ogrenci.uzem@giresun.edu.tr