Buradasınız :
Türkçe
English
Pazartesi, 18.06.2018
18.05.17 | 17:40 | Zaman: 1 Yıl

2016-2017 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET TÖRENİ

 

 

 

Eynesil Kâmil Nalbant Meslek Yüksek Okulu'ndan 230 öğrenci daha mezun oldu.
2008-2009 öğretim yılında İktisadi ve İdari Programlar Bölümü-İşletme ve Sağlık Programları -Çocuk Gelişimi sınıfları ile eğitime başlayan Kâmil Nalbant Meslek Yüksek Okulu ilk mezunlarını 2010 yılında vermişti.

2010 yılında 97 öğrenci mezun eden okuldan, bu yıl ise 230 öğrenci mezun oldu. Yüksekokulumuzun yanındaki Kapalı Spor Salonunda yapılan 8. mezuniyet töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.

Yüksek Okul birincisi, Çocuk Gelişimi Programı Öğrencisi Birsen Beşli öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Birsen Beşli,” Sevgili öğretmenlerime, canım arkadaşlarıma ve beni bugünlere getiren ve benden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen aileme çok teşekkür ediyorum. Toplumun düşmanı cehalet, cehaletin düşmanı öğretmendir. Bizler bir mevsimlik çiçek gibi bu okuldan gelip geçiyoruz. Mevsim bitecek ama bizler başka iklimlerde çiçek açmaya devam edeceğiz ve yeni çiçekler yetiştireceğiz.” dedi.

Eynesil Belediye Başkan vekili Kaya Kaya, mezun olan öğrencileri yetiştiren anne babalara ve öğretim kadrosuna teşekkür etti.

Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Cin de mezun öğrencileri tebrik ederek, çıkacakları yeni yolda hepsine başarılar diledi. Mezun olan öğrencilerin Giresun Üniversitesi ve okulları ile ilişkilerini devam ettirmelerini de isteyen Prof. Cin,”Eğitim hayatınız boyunca birçok zorluklar ile karşılaştınız ve bu zorlukları aşarak bugün mezun oluyorsunuz. Ancak bundan sonraki hayatınızda da zorluklar olacaktır. Bunlarında üstesinden geleceğinize eminim. Kendinize bir hedef seçin ve bu hedefe ulaşmak için yılmadan çalışın, göreceksiniz ki o hedefe ulaşmış olacaksınız. Toplumumuzun, ailelerimizin ve ülkemizin değerlerine sahip çıkın. Vatanımızı milletimizi sevin. Vatanın bölünmez bütünlüğüne karşı dik durun.”dedi. 
Törende konuşan Yüksekokul müdiremiz Sayın Doç. Dr. Aysun Türkmen 2016-2017 eğitim-öğretim yılının sonuna gelindiğini belirterek öğrenci ailelerine, öğretim kadrolarına ve öğrencilere ayrı ayrı hitap etti.

Doç. Dr. Türkmen, “Biri birinden değerli öğretim görevlilerimizden oluşan akademik kadromuz, çok titiz çalışan idari ve teknik kadromuzun da desteği ile evlatlarımızı şekillendirdi, eğitti, bilgilerle donatarak yarına hazırladı. Bizler evlatlarımızın gözlerindeki sevinç parıltıları eşliğinde bu güzel neticeyi sizin ile paylaşmanın gururunu ve zevkini yaşıyoruz.”dedi.
Akademik kadroya da seslenen Yüksekokul müdiremiz Doç. Dr. Aysun Türkmen, “Yüksek Okulumuza ayak bastıkları günden bu yana inci gibi işlediğiniz, ilmek ilmek dokuduğunuz sevgili öğrencilerimizi sayısız başarılara imza atacak bireyler olarak yetiştirdiniz. Değerli katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi. Son olarak öğrencilere tavsiyelerde bulunana Türkmen, “Hak ettiğiniz diplomalarınız sizlere çok önemli sorumluluklar yüklemektedir. Dünyamızda ve ülkemizdeki olup bitenleri izleyerek, kendinizi yenileyerek, yeni bilgiler öğrenmek ve kendinizi sürekli olarak geliştirmek bu sorumlulukların başında geliyor. Var olan becerilerinizi geliştirerek ve yeni beceriler kazanmak için kendinizi geliştirmeye devam edin. Hepinizi tebrik ediyor, yeni yaşamınızda, yeni döneminize iyi dilekler ve sevgiyle uğurluyorum. Allah yolunuzu açık etsin” dedi.

Yüksek Okul birincisi Birsen Beşli tarafından mezuniyet Kütüğüne plaka çakılmasının ardından Giresun Üniversitesi 2016-2017 Spor Şenlikleri’nde Salon Futbolu branşında ikinci olan takım oyuncuları ve Takım Sorumlusu Öğretim Görevlisi Mehmet Seyhan’a kupa ve madalyaları verildi.

Dereceye giren öğrencilere plaket ve hediyelerin verilmesinden sonra, mezun olan 230 öğrenciye öğretim görevlileri tarafından diplomaları verildi.
Mezuniyet Törenine, Rektör Yardımcımız Sayın Prof. Dr. Mustafa Cin, Eynesil Belediye Başkan Vekili Sayın Kaya Kaya, Fen Edebiyat Fakültesi Bölüm Başkanı Sayın Prof. Dr. İhsan Akyurt, Spor Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Sayın Yrd. Doç. Dr. Kürşathan Dönmez, Görele Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Sayın Yrd. Doç. Dr. Hayrettin Karadeniz, Eynesil İlçe Jandarma Komutanı Sayın İsa Şen, MHP İlçe Başkanı Abdurrahman Gül, ilçedeki kamu kurum amirleri öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı. Tören mezun olan öğrencilerin Öğretim Görevlisi Çağatay Karadeniz nezaretinde yemin etmeleri ve kep fırlatmalarıyla sona erdi.

mez1.jpg

mez3.jpg

mez4.jpg