Buradasınız :
Türkçe
English
Salı, 19.06.2018
03.03.17 | 12:58 | Zaman: 1 Yıl

VERGİ HAFTASI PANELİ

 

02.03.2017’de Eynesil Kamil Nalbant Meslek Yüksek Okulunda “Bilinçli tüketici olmalıyız” başlıklı paneliyle öğrenciler ile buluşan Malmüdürü Kenan Özgür, devlet harcamalarının en önemli ve güvenilir kaynağının vergi gelirleri olduğunu belirtti.

Vergi Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikler çerçevesinde Yüksekokul öğrencilerine kamu harcamaları ve vergi bilinci oluşturulması konusunda bilgiler veren Malmüdürü Özgür, “Dünyanın diğer devletlerinde olduğu gibi ülkemizde de devletimizin asli ve sürekli yükümlülüklerinden en önemlisi ve en başta geleni kurumsal mal ve hizmet üretilmesidir. 
Kamu harcamalarının kaynağı hiç şüphesiz vergi gelirleridir. Vergi, devletin kamu harcamalarını karşılamak üzere vatandaşlardan aldığı para ve parasal değerlerdir. Kamu harcamalarının tamamının vergi gelirleri ile finansmanı asıl hedef olmakla birlikte vergi gelirlerinin yetersiz olduğu durumlarda finansman ihtiyacı iç borçlanma yoluyla giderilmektedir. İç borçlanma arzu edilmeyen bir durumdur. Zira Devletimizi faiz ödeme işlemine maruz bırakmaktadır. Verginin daha düzenli toplanması ve ekonomimizdeki kayıt dışı işlemlerin azaltılması için hepimize önemli görevler düşmektedir. Hepimizin bilinçli tüketici olması gerekiyor. İhtiyaç dışı fazla alışverişe meydan vermemeliyiz. İsraftan kaçınmalıyız. Yapmış olduğumuz tüm harcamaların fişini veya faturasını almalıyız. Alış verişlerde fiş veya fatura almanın vergi ödemek kadar önemli olduğunu bilmeliyiz. Vergi ödemek anayasal bir yükümlülüktür
” dedi.

Eynesil Kamil Nalbant Meslek Yüksekokulu amfisinde gerçekleştirilen programa okul Müdiremiz Sayın Doç. Dr. Aysun TÜRKMEN ve bazı öğretim görevlileri ile öğrenciler katıldı. Türkmen, program sonunda Vergi Haftası ile ilgili bilgilendirmede bulunan Malmüdürü Kenan Özgür’e teşekkür etti.

17015660_1257726160983828_9158071856727194823_o.jpg