Buradasınız :
Türkçe
English
Cumartesi, 19.01.2019
12.05.17 | 11:17 | Zaman: 2 Yıl

YÜKSEKOKULUMUZDA ENGELLİLER HAFTASI

 

Engelliler unutulmadı…

Yüksekokulumuzda Engelliler Haftası Programı düzenlendi. Yüksekokulumuz Sosyal Hizmet ve Danışmanlık Bölümünü öğrencilerinin Öğr. Gör. Çağatay Karadeniz nezaretinde hazırladıkları programda, engellilerin günlük yaşamlarındaki sorunları ve toplumdaki farkındalıkları dile getirildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından ardından engellileri anlatan video seyredildi.
Engelliler ile ilgili yazı ve şiirlerin okunmasının ardından öğrenciler tarafından hazırlanan bir skeç oynandı.


Programa katılan misafirlerden, Eynesil İşitme Engelliler Okul Müdürü Yusuf Bodur davet edildiği konuşmasında dünya nüfusunun yaklaşık 500 milyonun engelli olduğunu söyledi. Bodur,’’TUİK raporlarına göre Türkiye nüfusunun yaklaşık yüzde 13’ünün, yani 8 milyon civarında engelli olduğu düşünüldüğünde engelliler haftasının ne denli önemli bir hafta olduğu anlaşılabilir. Günlük hayatımızı gözden geçirdiğimizde 8 milyon engeli insanımızın istenildiği gibi hayatın içerisinde yer almadığını üzülerek görüyoruz. Öncelikle her sağlıklı insanın birer engelli adayı olduğu unutulmamalıdır. İnsan doğuştan bazı engellerle dünyaya gelebileceği gibi, kaza ve hastalık gibi sebeplerden dolayı da engelli olabilir. Burada önemli olan engelin nasıl ya da ne boyutta ortaya çıktığı değil, sağlıklı insanların zihinlerindeki engelleri kaldırıp, onların engellilerle birlikte dünyayı daha yaşanabilir hale getirme çabasına girebilmelerini sağlamaktadır" dedi.


Program, Yüksekokul Müdiremiz Sayın Doç Dr. Aysun Türkmen’in teşekkür konuşmasının ardından Öğr. Gör. Çağatay Karadeniz’in gitar eşliğindeki ezgileri ile son buldu. 
Programa, Yüksekokul Müdiremiz Sayın Doç. Dr. Aysun Türkmen, MHP Eynesil İlçe Başkanı Abdurrahman Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Hakkı Güven, Eynesil Ziraat Bankası Müdürü Hayatı Küçük, öğretim elemanlarımız ile idari kadrosu ve öğrenciler katıldılar. 

1__4_.jpg

1__3_.jpg

1__1_.jpg